Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.

Skvelé rodinné kempingové dobrodružstvo v Luxembursku

Táto malá krajina nachádzajúca sa medzi Belgickom, Nemeckom a Francúzskom je mimoriadne očarujúce miesto. Ak snívate o dovolenke na pokojnom mieste, plnom krásnych architektonických pamiatok a nádhernej krajiny, toto je pre vás ideálna destinácia.

Skvelé rodinné kempingové dobrodružstvo v Luxembursku
Táto malá krajina nachádzajúca sa medzi Belgickom, Nemeckom a Francúzskom je mimoriadne očarujúce miesto. Ak snívate o dovolenke na pokojnom mieste, plnom krásnych architektonických pamiatok a nádhernej krajiny, toto je pre vás ideálna destinácia. Viac...
Najobľúbenejšia destinácia v Luxembursko (1)
Clervaux
  • Hrad Clervaux
  • Bohatá flóra
  • Opátstvo z 19. storočia

Kempovanie v Luxemburgu

Prečo je Luxembursko zaujímavou destináciou pre rodinnú dovolenku?

  • Fantastická gastronomická ponuka
  • Krásna príroda
  • Veľkolepé architektonické pamiatky
  • Neuveriteľne zaujímavá história krajiny

Historické pamiatky

Luxembursko je jednou z najmenších a najbohatších európskych krajín. Hlavným mestom krajiny je mesto Luxemburg, ktoré bolo v staroveku obrannou pevnosťou a získalo názov Gibraltár severu. Hlavné mesto Luxemburska je úplne zrekonštruované a veľmi dobre udržiavané. Potešia vás nádherné pamiatky a obytné domy zo 17. - 19. storočia Luxembursko je skvelou dovolenkovou destináciou pre celú rodinu.

Larochette - očarujúci kútik

Larochette je jedným z najčarovnejších kútov Luxemburska. Sú tu krásne, čiastočne zrekonštruované ruiny hradu Larochette. Z hradu je pôsobivý výhľad do okolia. Larochette je krásne a pokojné miesto na strávenie rodinnej dovolenky.

Luxemburg - hlavné mesto malej krajiny

V Luxembursku musíte stráviť aspoň tri dni, aby ste navštívili najväčšie atrakcie hlavného mesta tejto malej krajiny. Jednou z pamiatok v hlavnom meste je Veľkovojvodský palác, ktorý zaujme svojou monumentálnou stavbou - bol postavený v 15. storočí. Určite navštívte katedrálu Notre Dame, ktorá bola postavená v 17. storočí a je ukážkou neskorogotického štýlu. Nevyhnutnou návštevou je námestie Guiilame II, kde sa dvakrát týždenne koná trh.

Tradičná luxemburská kuchyňa

Tradičná luxemburská kuchyňa je kombináciou belgickej, nemeckej a francúzskej kuchyne. Základom jedál sú zemiaky, fazuľa, lístkové cesto.Luxemburčania milujú torty, pripravované na francúzsky spôsob. Musíte vyskúšať praclíky (bretzle), jablkový koláč (appelklatzen), crumble buchtu (streisel), slivkový koláč (quetscheflued).

Tradičné nápoje v Luxembursku

Luxemburčania sa vždy zameriavajú na najvyššiu kvalitu a vďaka tomu sú povestní výrobou mimoriadne dobrého piva a vína. Najlepšie druhy luxemburského piva sú Bofferding a Battin, Diekrich a Mousel. Oplatí sa vyskúšať aj nádherné regionálne vína Pino Gris, Pino Blanc, Pino Noir... Na dovolenke v Luxembursku je najlepšie ochutnať regionálne nápoje v malých pivniciach.