Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.
Camping v slnečnej Umbrii
Slnečná Umbria je krajina v strednom Taliansku, ktorá je ako stvorená ako miesto relaxu a oddychu pre celú rodinu. LuxCamp vrelo odporúča výber luxusného mobilného ubytovania v tomto regióne. Nádherné výhľady, množstvo turistických a cyklistických chodníkov a pamiatky z dávnych a stredovekých čias sú len niektoré z atrakcií, ktoré tu na vás čakajú. Radšej už nečakajte a zarezervujte si svoju vysnívanú kempingovú dovolenku v Umbrii. Viac...

Kempovanie v Umbrii

Prečo si vybrať kemping v Umbrii?

Dôvodov na návštevu Umbrie je veľa, no stojí za to spomenúť aspoň niekoľko z nich. Rodiny s deťmi odpočívajúce v luxusnom kempingu sa tu určite nebudú sťažovať na nudu.

Aktivity, ktoré na vás čakajú v Umbrii:

  • malebné turistické a cyklistické trasy,
  • staroveké mestá ako Bevanga a Narni,
  • veľký výber atrakcií pre celú rodinu.

Preskúmajte Umbriu

Umbria je historická krajina nachádzajúca sa v centrálnej časti Apeninského polostrova. Názov pochádza od starovekého Umbriana, ktorý sa do týchto oblastí dostal v 6. storočí pred Kristom. Počas dovolenky v kempingu v Umbrii si môžete užiť aktívnu dovolenku, ako aj navštíviť vynikajúce mestské komplexy plné zachovalých pamiatok. Luxusné mobilné domy si môžete rezervovať cez LuxCamp.

Objavte Umbriu

Musíte navštíviť hlavné mesto regiónu, Perugia. Mesto je malebne situované medzi jazerom Trasimeno a Tiberom a je známe svojou krásnou architektúrou. Aj tu bolo na prelome 12. a 13. storočia zvolených niekoľko pápežov. Medzi najznámejšie pamiatky Perugie patrí kostol Sam Domenico s hrobkou pápeža Benedikta XI. a kostol San Pietro z 10. storočia.

Mestá so starými koreňmi v Umbrii sú Narni a Bevagna. V oboch sa oplatí prejsť po bočných uličkách a precítiť atmosféru staroveku. V Narnii nájdete aj stredoveké staré mesto či pozostatky mučiarne a akvaduktov z 1. storočia a v Bevagni sa oplatí navštíviť centrálnu časť s dokonale zachovanými pamiatkami.