Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.
Kempovanie v Toskánsku
Toskánsko je tradične najobľúbenejším rekreačným regiónom v Taliansku - harmonická stredomorská krajina a mnoho historických pamiatok ponúka najlepšie podmienky pre vašu nezabudnuteľnú dovolenku. Kempovanie Toskánska teraz v LuxCamp! Viac...

Dovolenka v kempoch v Toskánsku

Prečo je kempovanie v Toskánsku tak krásne?

  • Očarujúce krajina ponúka veľa krásnych miest pre dovolenku v kempe
  • V mobilnom dome, luxusným stanu alebo bungalovy sa nachádzate v blízkosti prírody
  • Z luxusného kempu sa rýchlo dostanete do atraktívnych destinácií regiónu

Nádhera Toskánska Vás pozýva na luxusné kempovanie.

Toskánsko - zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO

Toskánsko sa vyznačuje významnými svetovými historickými mestami a umeleckými zbierkami. V žiadnom regióne sveta nie je toľko miest svetového dedičstva UNESCO ako tu. LuxCamp Vám ponúka napríklad luxusné kempingy blízkosti Florencie, ale aj v iných typických oblastiach Toskánska, ako sú hory Chianti alebo pobrežia Stredozemného mora. Vyberte si svoj luxusný kemp v Toskánsku s LuxCampem podľa Vašich preferencií!

Najobľúbenejšie kempy v Toskánsku

Park Albatros

Tento luxusný kemp sa nachádza v blízkosti San Vicenzo, obľúbeného prímorského letoviska na južnom toskánskom pobreží.


Orbetello Village

Kemp je umiestnený na jednom z najkrajších miest v Taliansku, hornatom polostrove Argentario na najjužnejšom toskánskom pobreží. Má vlastnú súkromnú pláž.


Norcenni Girasole

Luxusné kempovanie v jednej z najznámejších vinárskych oblastí na svete v Chianti.

Pláže a príroda v Toskánsku

Toskánsko je na jednej strane charakterizované podhorím Apenín ako harmonická a kopcovitá krajina, a na druhej strane ponúka Jadranské more a Ligúrskeho mora na juhozápade. Pláže majú pozvoľné vstupy, čím sú veľmi vhodné pre rodiny s deťmi. V horských častiach vnútrozemí sú strmá prevýšenie. Krajina sa vyznačuje cyprusmi a olivovými hájmi. V Toskánsku sú tri národné parky: dva v horách a jeden pri mori s Arcipelago Toscanao. Spojte kempovanie v Toskánsku s plážami a vysnívanú prírodou!

Toskánske mestá

Po stáročia Florencia a Siena bojovali o nadvládu v Toskánsku. Obe mestá sú teraz zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO. Kým Florencia predstavuje nádheru renesancie, Siena zaujme svojou vznešenou stredovekou architektúrou. V pobrežnom meste Lucca je stredoveký mestský okruh stále úplne zachovaný a rovnako ako pred storočiami je k dispozícii vstup iba mestskými bránami. Každé miesto v Toskánsku má svoje typické námestie s malými barmi, reštauráciami a obchodmi v pokojnej atmosfére.

Gastronómia

Toskánska kuchyňa je významná vďaka regionálnym mäsových alebo chlebovým produktom, rozmanitým zeleninovým pokrmom a miestneho korenia. Na pobreží dominujú rybie špeciality ako je Caciucco (rybia polievka) alebo čierna ryža s chobotnicami. Na desiatu sa odporúča výživná toskánska pizza - Foccacia je bohato obložená paradajkami, olivami a syrom. Sladkú špecialitou je Bombolini - šiška plnená čokoládou alebo džemom.