Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.
Kempovanie na Sicílii - ideálne miesto pre naozaj slnečnú dovolenku!
Sicília je najväčší taliansky ostrov v Stredozemnom mori. Piesočnaté pláže, azúrová voda tečúca po nábreží a modrá obloha lákajú návštevníkov, ktorí sa sem radi vracajú. Ostrov je vysnívanou destináciou pre úspešnú rodinnú taliansku dovolenku! Viac...

Camping na Sicílii

Najdôležitejšie dôvody, prečo by ste si mali vybrať kemping na Sicílii

  • Jedinečná povaha
  • Prístup k čistej morskej vode a krásnym plážam
  • Staroveké spomienky
  • Dobre rozvinuté turistické zariadenia

Pamiatky na Sicílii

Na Sicílii sú pozostatky staroveku dokonale kombinované s vplyvmi arabskej kultúry. V Syrakúzach, najväčšom koloniálnom centre ostrova, nájdeme mnoho stôp komplikovanej histórie. Nemenej podmanivé je aj preplnené a kontrastné Palermo – multikultúrne srdce Sicílie. A mestečko Scaccia sa každoročne začiatkom marca stáva dejiskom najpestrejšieho talianskeho karnevalu. V prvom rade sa však oplatí navštíviť jednu z pamiatok na zozname UNESCO - Údolie chrámov, Villa Romana del Casale, barokové mesto Noto a skalnú nekropolu Pantalice.

Ideálne miesto na pobyt počas kempovania

Sicília je skvelým miestom na kempovanie vďaka krásnemu počasiu a rôznorodosti aktivít. Starobylé miesta zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO, takmer nebeské pláže a najznámejšia európska sopka Etna robia sicílsku dovolenku skutočne jedinečnou. Zarezervujte si svoju vysnívanú dovolenku s LuxCamp už dnes!

Obľúbené miesta na kempovanie

Camping El Bahira

El Bahira ponúka svojim hosťom pohodlné mobilné domy. Dôležitým faktorom je, že rezort je len na skok od pláže a v Tyrhénskom mori sa dá nielen kúpať, ale aj potápať. V ponuke je aj zázemie pre rodiny s deťmi – reštaurácia, kaviareň a detské ihrisko. Stredisko sa nachádza na severnom pobreží Sicílie, v San Vito Lo Capo, blízko hlavného mesta v tzv. Ostrovy slnka - Palermo.

Objavte chuť Sicílie

Ak máte radi taliansku kuchyňu, musíte ochutnať tradičné sicílske jedlá ako arancini (ružové guľky so špenátom, šunkou a syrom), caponate (talianske zeleninové jedlo). Navštívte miestny trh a ochutnajte pravé sicílske ovocie, zeleninu, korenie, chlieb, mäso a syry.

Talianske nakupovanie

Ak chcete kúpiť darček svojim blízkym, navštívte miestny trh. Zaujímavým nápadom môžu byť nádherné tradičné likéry, olivový olej, olivy, vína a syry, ale aj sladkosti. Pozrite si zoznam ubytovania v sicílskom kempingu a zarezervujte si už teraz skvelú dovolenku pre celú rodinu.