Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.
Vitajte v Ríme!
Bez ohľadu na ročné obdobie, kedy chcete ísť do luxusného kempu, Rím a jeho očarujúce okolie sú ideálne pre exkluzívnu dovolenku. Za mestom objavte krásnu taliansku krajinu s kopcami a riekami. Viac...

Dovolenka v kempoch v Ríme a okolí

Rím a priľahlé okolie

Rím bol ako hlavné mesto Rímskej ríše centrom európskej civilizácie po stovky rokov a stále má obrovský kultúrny vplyv na západný život. Oblasť Lazia má svoju bohatú históriu a geografiu na preskúmanie.

Prečo kempovať po Ríme?

  • Kempovanie Vás drží blízko mesta, ale mimo zhon
  • Preskúmajte oblasť okolo Ríma aj samotné mesto
  • Skvelá základňa pre prehliadky pamiatok
  • Krásna krajina

Príroda Ríma

Pobrežie Stredozemného mora nie je ďaleko od hlavného mesta Talianska a v dosahu našich luxusných kempov nájdete niekoľko krásnych pláží. Skúste Anzio pre čistú, teplú vodu a bezpečné kúpanie, alebo Fregene pre nočný život. Jazerá, lesy a sedem kopcov, ktoré obklopujú Rím, sú skvelé pre čokoľvek od nenáročné prechádzky až po seriózne turistiku.

Jedlo, kultúra a atrakcie

Taliani sú slávni gastronómovia a v Ríme nájdete všetko od čerstvé, horúce pizze až po luxusné špeciality, ako je saltimbocca. V blízkosti vášho prázdninového kempu ochutnajte miestne morské plody a domáce cestoviny. Červené i biele víno sú lacné a kvalitné a jedlo je zavŕšené pohárom limoncella, osviežujúceho citrónového likéru.

Zaujímavosti v Ríme a okolí

Pre dokonalý rímsky zážitok si prenajmite skúter, ktorým sa môžete prejsť okolo fontány Di Trevi, Španielskych schodov a Kolosea. Rodiny môžu radšej chodiť pešo alebo jazdiť metrom. Je ľahké stráviť celú dovolenku v meste, ale prídete o neďalekej atrakcie, ako je Frascati, domov slávneho vína, etruská nekropole v Cerveteri a fontány a záhrady Tivoli.