Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.
Vitajte na Elbe! Kempujte na 147 km dlhom pobreží!
Elba ponúka krásu toskánskeho pobrežia, ktoré môžete ľahko kombinovať so slobodou a neformálnosťou kempovania. Užívajte si miernu, priateľskú klímu ostrova Elba, tretieho najväčšieho ostrova v Taliansku! Zistite teraz o možnosti luxusného kempovania v tejto oblasti na LuxCampe. Viac...

Dovolenka v kempoch na Elbe

Prečo sa odporúča kempovať na ostrove Elba?

Ostrov Elba ponúka mnoho rôznych atrakcií:

  • Pevnosť Portoferraio
  • Napoleonova zimná rezidencia
  • Pevnosť Volterraio
  • Pevnosť San Giacomo di Longone

Veľa ľudí zanechalo na Elbe stopu. Ostrov postavili nielen Rimania zo žuly ostrova – v 11. storočí Písania ostrov osídlili a postavili kostoly a opevnenia, ktoré dnes patria k najvýznamnejším architektonickým pamiatkam ostrova. Na každom kroku sa tu človek stretne aj s cisárom Napoleonom: Aj keď na ostrove žil iba desať mesiacov, napriek tomu naňho mal trvalý vplyv. Jeho dve rezidencie, Villa dei Mulini a jeho druhé bydlisko v San Martine, je možné navštíviť dodnes.

Pláže a príroda

Ostrov Elba má rôzne tváre: pôsobivý žulový masív na západe ostrova, olivové háje na zvlnených kopcoch a vysnívané pláže s krištáľovo čistou vodou na východnom pobreží. Zo vzduchu ostrov pripomína tvarom veľrybu. Zasnené zátoky a malebné, typické stredomorské dediny, borovicové lesy, cyprusy a dáždnikové borovice charakterizujú prirodzený obraz Elby, v ktorom sa mieša vôňa divokej šalvie, oleandrov a pomarančových kvetov. Lanovka 2000 metrov vysokou Monte Capanne zavedie turistov a peších turistov k nádhernému výhľadu.

Odtiaľ vedie chodník hustými gaštanovými lesmi späť na nádherné pláže. Najmä na východe ostrova sú obzvlášť jemné piesočnaté a po túre môžete relaxovať v teplom piesku s výhľadom na nádhernú panorámu horského masívu, dáždnikových borovíc, cyprusov a tyrkysovo modrej vody. Na juhu a západe sú pobrežné úseky skalnatejšie a obzvlášť odporúčané pre potápačov a šnorchliarov.