Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.
Kempovanie v Apúlii - Slnečný juh Taliansko
Vysnené pláže, kultúrna rozmanitosť a pohostinní ľudia robia z Apúlie vyhľadávanú prázdninovú destináciu pre dovolenku v kempe. Hneď za Neapolom začína prázdninový raj. Mobilný dom je pohodlný av blízkosti turistických pokladov Apúlie. Inšpirujte sa rozmanitou ponukou od LuxCampu a tešte sa na mierne zimy a horúce roky. Viac...

Dovolenka v kempoch v Aquilien

Zaujímavosti v Apúlii

V blízkosti mnohých rekreačných kempov sa nachádza množstvo človekom vyrobených atrakcií. Nemali by ste si nechať ujsť náboženské miesta, ako je bazilika di Santa Croce, katedrála v Lecke a katedrála Bari. Nabielené domy zasadené do údolia Itria sú tiež obľúbenými miestami na návštevu. Staroveké miesta, ako je Castell Normanno-Svevo, ponúka jedinečný pohľad do minulosti.

Prečo na dovolenku do Apúlie?

Apulia sa nachádza na juhovýchodnom cípe Talianska. Je to námorná štvrť; ohraničené Jadranským morom a Zálivom Taranto. Okrem tejto ohromujúcej geografie a klímy je táto oblasť tiež známa ako domov pre niektoré z najrozmanitejších archeologických nálezov na svete. Svoju históriu môže vysledovať prinajmenšom do gréckej civilizácie a historických miest, ako je Ostuni, túto skutočnosť jasne ilustruje. Tieto prvky robia z Apúlie ideálne miesto pre luxusnú kempovaciu destináciu.

  • Ideálna klíma po celý rok
  • Prírodné prostredie a pokojné pláže
  • Blízkosť historických dedín a miest

Pláže a príroda v Apúlii

Blízkosť Apúlie k teplým vodám Stredozemného mora urobila tento región veľmi populárnym. Zatiaľ čo niektoré kempovacie miesta a mobilné domy sa nachádzajú v ľudnatejších oblastiach, mnoho návštevníkov sa tu rozhodne preskúmať skôr súkromné časti pláže. Niektoré z nich môžu zahŕňať Torre Dell'Orso, Punta Prosciutta, Green Bay, Torre San Giovanni a Pescolusa. Je známe, že sa tu olivový olej vyrába už od rímskych čias; mnoho fariem existuje dodnes. Otvorené náhorné plošiny sa tiahnu kilometre a ponúkajú naozaj nádherný výhľad do krajiny, zatiaľ čo horské pohoria sú veľmi obľúbené u turistov.