Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.

Aktívna dovolenka v kempingu vo Švédsku

Švédsko je veľmi zaujímavá krajina, plná fascinujúcich kontrastov. Ako dovolenková destinácia stále nie je samozrejmosťou, ale prekvapí vás dynamikou miest a miest, ktorým dominuje divoká príroda. Táto krajina je plná nádhernej flóry a atrakcií, ktoré vám ostanú dlho v spomienkach na dovolenku.

Aktívna dovolenka v kempingu vo Švédsku
Švédsko je veľmi zaujímavá krajina, plná fascinujúcich kontrastov. Ako dovolenková destinácia stále nie je samozrejmosťou, ale prekvapí vás dynamikou miest a miest, ktorým dominuje divoká príroda. Táto krajina je plná nádhernej flóry a atrakcií, ktoré vám ostanú dlho v spomienkach na dovolenku. Viac...
Najobľúbenejšia destinácia v Švédsko (2)
Värmland
Värmland je skutočným rajom pre milovníkov prírody a aktívneho oddychu. Viac ako polovicu územia zaberajú lesy a jazerá. Nie je preto žiadnym prekvapením, že jazda na kajaku alebo člnkovanie je...
Värmland je skutočným rajom pre milovníkov prírody a aktívneho oddychu. Viac ako polovicu územia zaberajú...
  • Raj pre milovníkov prírody
  • Turistické a cyklistické chodníky
  • Kanoistika a vodná turistika
Dalarna
Objavte rozmanitú krajinu Dalarny s turistickými lesmi a očarujúcimi jazerami. Dalarna ponúka všetko, čo si môžete priať pre skvelú dovolenku v kempingu....
Objavte rozmanitú krajinu Dalarny s turistickými lesmi a očarujúcimi jazerami. Dalarna ponúka všetko, čo si...
  • Pešie a cyklistické výlety
  • Fascinujúca história a kultúra
  • Baňa Falun

Kempovanie vo Švédsku

Prečo sa oplatí navštíviť Švédsko?

  • krajina plná kontrastov: dynamické mestá a divoká príroda
  • krásne národné parky
  • Pláže Ölandu
  • jedna z najšťastnejších spoločností na svete

Atrakcie krajiny

Štokholm je nepochybne najnavštevovanejším mestom Švédska. Nazýva sa „Benátky severu“ a nachádza sa na 14 ostrovoch spojených mostami. Stojí za to vidieť historickú časť mesta alebo sa ponoriť do jeho nočného života. Pre mnohých turistov môže byť ďalšou zastávkou Skåne, región Švédska známy množstvom hradov, ktorých tam nájdete cez 200. Časť Visby - mesta ležiaceho na Gotlande, teda "ostrove Vikingov", je na zoznam UNESCO. Poteší vás jedinečný stredoveký charakter budov a možnosť početných prechádzok po okolí. Jedným z najmalebnejších regiónov Švédska je Blekinge - viac ako 900 jazier, pobrežie Baltského mora a hlavné mesto regiónu Karlskrona budú skvelou základňou pre aktívnu prehliadku pamiatok pre všetkých milovníkov prírody.

Pláže a príroda

Najobľúbenejšou dovolenkovou destináciou mnohých Švédov sú pláže Ölandu – najdlhšieho ostrova v Baltskom mori. Mimoriadne obľúbené je aj letovisko Lysekil, ktoré láka turistov svojimi plážami a množstvom možností na aktívne trávenie času. Dlhé pobrežie Lysekilu má výbornú infraštruktúru na oddych: piesočnaté pláže, promenády a móla, ideálne na dovolenkový oddych. Ak ste v Skåne, oplatí sa ísť na pláže v Ystade - piesočnaté a najdlhšie v tomto regióne.

Švédsko je tiež oázou divokej prírody s množstvom národných parkov a rezervácií. Každý milovník prírody bude mať možnosť duchovne sa spojiť s prírodou na početných lesných chodníkoch a pláňach.

Aktívny oddych

Mierne podnebie a početné chodníky vytvárajú ideálne podmienky pre cyklistické výlety takmer po celý rok. Pestrá krajina robí trasy zaujímavými a aj pri krátkej jazde sa dá veľa vidieť. Prítomnosť mnohých národných parkov a nedotknutá príroda povzbudí mnohých k tomu, aby túto mimoriadne zaujímavú krajinu spoznávali pešo.