Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.
Kempovanie na Costa Brava - čistá romantika na slnečnom juhu
Dovolenka na Costa Brava vás zavedie do jedného z najobľúbenejších rekreačných regiónov v Španielsku. Príroda stredomorského pobrežia Katalánska sa vyznačuje bielymi piesočnými plážami a idylickými zátokami. Rezervujte si kempovanie Costa Brava teraz na LuxCamp! Viac...

Kempovanie na pobreží Costa Brava

Čím je luxusný kempovanie na Costa Brava tak zaujímavé?

  • Dokonca aj v letnom slnovrate sú morské vetry schopné priniesť príjemné teploty
  • Ideálne podmienky pre námorníkov a surfistov
  • Z luxusného kempu sa ľahko dostanete do mnohých výletných destinácií
  • Relax v idylickej prírodnej krajine s horami a nádherným pobrežím

Luxusné kempovanie na pobreží Costa Brava

Prežite luxusné kempovanie na malebnom pobreží Costa Brava, ktoré vďačí za svoje meno drsným skalným útvarom. Costa Brava znamená "divoké pobrežie", ako to spisovateľ Ferran Agulla nazval na začiatku 19. storočia, a tak sa stalo populárnym. Dovolenka v luxusnom kempe je niečo pre rodiny a individualistov, ktorí prikladajú veľký význam kvalite a pozoruhodnému prostredie. Ponuka voľného času je pestrá a nielen zaujímavá pre milovníkov vodných športov a pláže. Ak napríklad radi hráte golf, nájdete dobre udržiavaná ihrisko v Platja d'Aro, Roses a Palamés.

Pláže a príroda

Costa Brava je 220 km dlhý úsek pobrežia v severovýchodnom Španielsku. Krajinu regióne charakterizujú drsné skalné masívy a pohorie vo vnútrozemí. Dovolenku môžete stráviť kúpaním, horskou a pešou turistikou v agátových hájoch typických pre Costa Brava. Luxusné kempovanie ponúka milovníkom vodných športov a slnko odľahlé zátoky, z ktorých niektoré sú k dispozícii iba loďou, rozsiahle piesočné pláže, ako je Sant Pere Pescador a Empuriabrava.

Zaujímavosti v regióne

Navštívte krásnu pyrenejskú krajinu a rímske a grécke ruiny v Empéries. Uprostred komplexu sa nachádza múzeum so starobylými artefakty. V Begur na Vás čaká idylické staré mesto s kľukatými uličkami a krásnymi zátokami. Vďaka atraktívnej polohe nad morom má botanická záhrada Blanes nezabudnuteľný výhľad. Môžete sa tiež tešiť na skvelý výhľad z kláštorných ruín st. Pere de Rodes. Milovníci umenia určite navštívia Daliho múzeum vo Figueres.

Počasie a klíma

Na stredomorskom pobreží Katalánska fúka morský vietor, takže ani v letnom slnovrate nie je príliš horúco. Priemerné teploty v júli a auguste sú 22 až 30 stupňov Celzia. Voda je príjemne teplá a pozýva k vodným športom a relaxácie. Zároveň morský vietor ponúka ideálne podmienky pre windsurfing a plachtenie. Najmä rekreačné strediská Platja d'Aro a Palamos sú rajom pre surfistov.