Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.

Kemping v Slovinsku

Slovinsko je dovolenkovou destináciou, ktorá oslňuje cestovateľov najmä nedotknutou prírodou a rozmanitou prírodou. Ponúka teda vynikajúce podmienky pre aktívnu dovolenku.

Kemping v Slovinsku
Slovinsko je dovolenkovou destináciou, ktorá oslňuje cestovateľov najmä nedotknutou prírodou a rozmanitou prírodou. Ponúka teda vynikajúce podmienky pre aktívnu dovolenku. Viac...
Najobľúbenejšia destinácia v Slovinsko (2)
Zapadné Slovinsko
Západné Slovinsko je skutočný zasvätený tip na kempingovú tematiku. Ak ste si na budúcu dovolenku ešte nezarezervovali mobilný dom, nechajte spoločnosť LuxCamp, aby vám poskytla nápady a vyberte si príjemné...
Západné Slovinsko je skutočný zasvätený tip na kempingovú tematiku. Ak ste si na budúcu dovolenku...
  • Malá, ale očarujúca krajina
  • Stredomorská atmosféra
  • Medzi mestami, morom a horami
Juhovýchodné Slovinsko
Juhovýchod Slovinska je skutočným luxusným kempingovým rajom. Užite si prosperujúce lúky, hrdé hory, romantické jazerá a množstvo atrakcií....
Juhovýchod Slovinska je skutočným luxusným kempingovým rajom. Užite si prosperujúce lúky, hrdé hory, romantické...
  • Vynikajúca miestna kuchyňa
  • Liečivé a termálne pramene
  • Slávna pohostinnosť

Kempovanie v Slovinsku

Prečo kempovať na Slovinsku?

4 najlepšie tipy:

  • Rôznorodá krajina s vysokými horami a pobrežím
  • Nedotknutá príroda s veľkým druhovým bohatstvom
  • Slnečné a teplé podnebie chránené Alpami pred dažďom
  • Veľa zaujímavých historických pamiatok

Pláže a príroda na Slovinsku

Slovinsko má malý úsek jadranského pobrežia. Hoci je dlhý iba 46 km, stále je obľúbenou destináciou. Mnoho, mnoho kopcov sa jemne klesá k moru. Malebné zátoky ponúkajú prvotriedne možnosti kúpania. Pobrežné mestá, ako napríklad Portorož, majú vynikajúcu turistickú infraštruktúru a atraktívnu promenádu.

Nielen plážové oblasti vás lákajú na pláž. Ďalej od pobrežia môžete objaviť mnoho jazier a riek, ktoré v horúcich letných dňoch ponúkajú aj príjemné osvieženie. V severnej časti krajine dominuje vysokohorský charakter. V stredných oblastiach sú stredné hory. Na východe a na pobreží sa striedajú roviny a mierne kopce.

Pamiatky v Slovinsku

Počas svojho mobilného domáceho kempovania v Slovinsku môžete zažiť skvelé prírodné atrakcie. Jednou z obľúbených destinácií je jaskyňa Postojna, ktorá sa môže pochváliť systémom letov viac ako 20 km. V jaskyni je možné vidieť fantastické stalaktitové útvary. Vodopády Savica v severozápadnej časti krajiny lákajú aj na množstvo návštevníkov.

V tesnej blízkosti sa nachádza Vintgarská roklina, ktorú môžete preskúmať pešo alebo zažiť nezabudnuteľné dobrodružstvá počas raftingu na divokej vode. Okrem toho je na Slovensku mnoho kultúrnych atrakcií. Medzi príklady patrí veľký hrad v hlavnom meste Ľubľana alebo stredoveký hrad Bled, ktorý má úžasnú polohu na strmom útese.

Jedenie, pitie a kultúra

Slovinská kuchyňa je veľmi univerzálna. Miestni obyvatelia sú hrdí na to, že sa môžu pochváliť viac ako 1 000 národnými jedlami. Medzi nimi nájdeme aj celkom neobvyklé, ako napríklad pečené a vyprážané žabie stehienka s omáčkou z remulád. Ak máte radi o niečo menej honosné recepty, môže byť dobrou voľbou Biftek z jurčki - so steakovou hubou. V pobrežných oblastiach na vás čakajú jedlá z čerstvých rýb a mäkkýšov.

Najpopulárnejšie kempingy na Slovinsku

Juhovýchod Slovinska: obzvlášť obľúbený región pre luxusné kempingy. Krajinu tu vymedzujú mierne kopce, ktoré pôsobia veľmi malebne. Môžete sa tu venovať pešej turistike alebo cyklistike. Nespočetné množstvo riek sa vinie kopcami a tvorí perfektné destinácie pre vašu túru. V dedinách a mestách môžete objaviť mnoho stredovekých budov, ktoré stoja za návštevu.