Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.
Zažite Mozartovu vlasť zblízka
Oblasť Salzburg je jednou z najkúzelnejších v Rakúsku. V zime je to pravá "zimné ríše divov" a v lete je ideálnym miestom k objavovaniu nádhernej prírody. Nájdete tu pramenitú vodu, krásne horské svahy a najzelenší údolia. Je tu mnoho malebných miest, z ktorých najmä hlavné mesto Salzburg stojí za návštevu. Mesto ponúka celý rad kultúrneho vyžitia a vynikajúcich reštaurácií. Rezervujte si dovolenku s LuxCamp v jedinečnom Rakúsku. Viac...

Dovolenka v kempoch v Salzburgu

Čím je luxusný kempovanie v Salzburgerland tak fascinujúce?

  • Ochutnajte slávnej sladké Salzburskej halušky
  • Objavte pozoruhodný prírodný park Vysoké Taury
  • Choďte po stopách Mozarta
  • Pre športových nadšencov je tu možnosť pešej turistiky, cyklistiky a lyžovanie

Hlavné mesto Salzburg

Salzburg, mesto, ktoré dalo Mozarta svetu, je jedným z najslávnejších miest na svete. Festivaly, divadlá, opery a samozrejme historické a architektonické pamiatky robia z mesta bezkonkurenčný zážitok.

Absolútnou nutnosťou je pevnosť Hohensalzburg, jeden z najväčších hradov v Európe. Asi 65 kilometrov od Salzburgu môžete objaviť najväčší ľadovú jaskyňu na svete.

Vodné plochy a príroda

V salzburskom regióne nájdete 3 zo 47 oficiálnych prírodných parkov v Rakúsku. Navštívte napríklad prírodnú rezerváciu Riedingtal s početnými jazerami, obklopenými krásnymi údoliami a vysokými vrcholky.

Prírodná rezervácia Weißbach je zmesou horských lesov, vysokých lúk a impozantný tiesňavy Seisenberg.