Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.
Kempovanie v krásnom Korutánsku
V Korutánsku, najjužnejšom regióne Rakúska, pocítite zrazu ľahkosť talianskej bytosti a romanticko-rustikálne kúzlo Álp. Korutánske hlavné mesto Klagenfurt sa nachádza priamo na tyrkysovo modrom Wörthersee, ktoré pozýva nielen na dovolenku v kempe, ale aj na kúpanie s deťmi. Vo vidieckych oblastiach vám LuxCamp umožní zažiť dni plné odpočinku v krásnej prírode, na ktoré budete dlho spomínať. Viac...

Dovolenka v kempoch v Korutánsku

Zistite viac o Korutánsku

Jedna z najznámejších prírodných atrakcií Rakúska sa nachádza na hranici Korutánska a Tirolska: impozantný Großglockner s výškou 3 798 metrov. Drsné skaly rámujú jemná zelené údolia s priľahlou dedinskú osadou. V Korutánsku sa môžete venovať pešej turistike, cyklistike, plávanie, prechádzkam alebo sa jednoducho uvoľniť a užívať si nádhernej prírody okolo vás. Navštívte Korutánsko a užite si dovolenku s priateľmi alebo s rodinou.

Prečo by ste si mali vybrať kempovanie v Korutánsku

Tipy na miesta, ktoré stojí za to vidieť:

  • Jazero Millstätter pýšiace sa svojou smaragdovo zelenou farbou vody, ktorá je pitná
  • Mesto Spittal an der Drau s impozantným zámkom Porcia
  • Mesto Villach a hrad Lanzkron a vyhliadkovú plošinu Pyramidenkogel

Jazerá v Korutánsku

Najväčším jazerom v Korutánsku je jazero Wörthersee, ktoré je tiež jedným z najteplejších alpských jazier vďaka svojej polohe v údolí. Približne 42 kilometrov pobrežia ponúka veľa možností pre luxusné kempovanie v mobilnom dome alebo v luxusnom kempe. Najmä na západnej strane Wörthersee, v preslávenom kúpeľnom meste Velden, nájdete krásne pláže na kúpanie pre celou rodinou.

Pokiaľ máte záujem o trochu pokojnejšie dovolenku, môžete ju prežiť v kempe na jednom z mnohých menších jazier v Korutánsku. Táto oblasť zahŕňa predovšetkým Klopeiner See, Kleinsee a Turnersee, ktorá sa nachádza v St. Kanzian.

Navštíviť môžete tiež mesto Seeboden na jazere Millstätter alebo Weissensee, ktoré má údajne liečivé klímu. Tento región bol nedávno ocenený Európskou cenou za Cestovný ruch a Životné prostredie a bol vyhlásený prírodným parkom.

O jedlo a pitie je tu dobre postarané

Ak sa nachádzate v Korutánsku, rozhodne musíte ochutnať slávny Kärntner Kasnudeln (viď obrázok). Ako dezert sa doporučuje Kärntner- Reindling napněného škoricou, hrozienkami a cukrom. Po výdatnej túre vám v každej alpskej chate ponúknuť vynikajúce slané občerstvenie. Slušný Brettljausn s domácou slaninou, syrom, chlebom, kyslú zeleninou a pivom vám dodá ďalších síl na pokračovanie vo vašom výlete plného rodinnej zábavy.