Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.
Skvelá rodinná dovolenka v Nemecku
Severné Porýnie-Vestfálsko je jedným z najľudnatejších regiónov Nemecka. Hlavným mestom regiónu je Kolín nad Rýnom. Región je považovaný za jednu z najvýznamnejších kultúrnych oblastí. Vedeli ste, že Ludwig van Beethoven sa narodil vo Westfall? Viac...

Kempovanie v Severnom Porýní-Vestfálsku

Prečo ísť kempovať do Severného Porýnia-Vestfálska?

  • Historické pamiatky
  • Úžasná krajina
  • Chutná tradičná kuchyňa
  • Príjemná atmosféra

Miesta, ktoré rozhodne musíte navštíviť

V Severnom Porýní-Vestfálsku musíte navštíviť štyri mimoriadne dôležité lokality svetového dedičstva UNESCO: Kolínsku katedrálu, Aachensky dóm, zámok Augustusburg v Brühle a baňu Zollverein v Essene. V tomto regióne môžete uspokojiť aj svoje športové potreby. Región má viac ako 14 tisíc kilometrov cyklistických chodníkov a viac ako 1,5 tisíc kilometrov riek ideálnych na kajakovanie.

To najlepšie v Severnom Porýní-Vestfálsku

Najväčším lákadlom je nepochybne historické Staré mesto Kolína. Kolín nad Rýnom sa nachádza na rieke Rýn a je jedným z najstarších miest Nemecka. Návšteve Kolína sa oplatí venovať aspoň dva dni. Najpôsobivejšia je stará, gotická katedrála sv. Petra a preblahoslavenej Panny Márie. Kolín má nádhernú zoologickú záhradu. V Kolíne nad Rýnom stojí za návštevu aj fantastická čokoládovňa a múzeum. V Severnom Porýní-Vestfálsku sa nachádza najväčšia priemyselná oblasť v Nemecku – Porúrie. Ak máte radi históriu, mali by ste navštíviť Nemecké národné historické múzeum, kde môžete objavovať históriu moderného Nemecka. Počas dovolenky v tomto nemeckom regióne by ste mali ochutnať aj skvelú nemeckú kuchyňu. Poteší vás chuť nemeckých údenín, piva, syrov a kvalitných zákuskov.