Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.
Kempovanie v regióne Porýnie-Falcko s úžasnou scenériou
Porýnie-Falcko je región v juhozápadnom Nemecku: krásny, hornatý, s úžasnou krajinou. Porýnie-Falcko hraničí s Belgickom, Francúzskom a Luxemburskom, čo vytvára výbornú zámienku na mnohé cesty do zahraničia v rámci jednej dovolenky. LuxCamp by vás chcel povzbudiť, aby ste si rezervovali miesto v luxusnom kempingu v tejto oblasti. Aby bola vaša dovolenka plne úspešná, oplatí sa s plánovaním poponáhľať! Viac...

Kempingy v regióne Porýnie-Falcko

Prečo si vybrať región Porýní-Falcku?

Porýnie-Falcko je región plne prispôsobený potrebám návštevníkov. Je tu rozsiahla sieť cyklistických chodníkov, ako aj početné rekreačné strediská a letoviská.

  • rozmanitá krajina, krásne výhľady na hory,
  • pamiatky Mainzu, hlavného mesta regiónu,
  • sieť cyklotrás,
  • historické mestá: Trier, Worms, Koblenz.

Preskúmajte Porýnie-Falcko

Porýnie-Falcko je v Nemecku známe ako vinárska oblasť. Vinice nachádzajúce sa v blízkosti monumentálnych zámkov pozývajú návštevníkov ochutnať rôzne druhy vína a hrozna, nazbierané priamo z buša. Turisti ochotne navštevujú aj Mainz - hlavné mesto regiónu, ale aj európskej tlače, ktoré tu inicioval významný obyvateľ Jan Gutenberg.

Objavte Porýnie-Falcko

Ak si za cieľ vyberiete Porýnie-Falcko, určite nevynecháte Mainz. K pamiatkam tohto stredne veľkého mesta patria predovšetkým staré kostoly: románska katolícka katedrála sv. sv. Martina a Štefana, gotický kostol sv. Kwintyna alebo barokový farský kostol. Za zmienku stojí aj charakteristický Haus zum Römischen Kaiser s múzeom Johannesa Gutenberga.

Tí, ktorí navštívili Mainz, môžu ísť do Trieru - jedného z najstarších miest v Nemecku. Rímske pamiatky Trevír, Katedrála sv. Petra a kostol Presvätej Bohorodičky boli zapísané do zoznamu UNESCO. Kempovanie v Porýní-Falcku je plné atrakcií, prírodných aj umelých. Prenocovanie v mobilnom ubytovaní spríjemní vašu dovolenku.