Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.
Kempovanie pri jazere Balaton
Maďarsko je tiež známe svojím sladkým vínom a pálivým jedlom, ale aj jazerom Balaton. Najväčšia stojatá voda v strednej Európe s príjemne teplými vodami a mnohými atrakciami je naozaj zaujímavou kempingovou destináciou. Viac...

Kempovanie pri jazere Balaton

Prečo by ste si mal vybrať jazero Balaton pre dovolenku v kempe?

Medzi jedinečné luxusné kempovanie patrí:

  • Chránené mokrade, ktoré možno navštíviť,
  • Nepreberné množstvo podmanivých turistických chodníkov,
  • Rekreačné kempy, ktoré ponúkajú mobilné domy a moderné vymoženosti,
  • Prírodné pláže, ktoré si rodina môže užiť.

Bližší pohľad na balatonské jazero

Maďari považujú toto jazero za vynikajúcu kempingovú destináciu po celé desaťročia. Od konca studenej vojny sa balatonské jazero stalo jednou z najobľúbenejších destinácií v celej krajine. Ďalším rysom je, že mikroklíma spôsobené jazerom umožnilo tejto oblasti rozvíjať rad jedinečných vinárstvo; ďalší skvelý doplnok k pocitu kempovanie luxusu, ktorý už existuje.

Príroda, Zaujímavosti a kultúra

Pláže a príroda - Samotné jazero je tu najznámejší reprezentáciou prírody. Vzhľadom k svojej veľkosti bude vyzerať skôr ako malý oceán. Príroda je tiež pôsobivá; mnoho cyklistických chodníkov poskytuje nedotknutý výhľad do okolitej krajiny.

Jedlo, pitie a kultúra - Maďari sú veľmi vrelí a ústretoví čo platí aj o ich kuchyni. Tradičné pokrmy, ako je gulášová polievka, kurací paprikáš a dobodský koláč (druh delikátnějšího pečiva), by nemali chýbať.

Zaujímavosti v oblasti jazera Balaton - Okrem samotného jazera sú k videniu aj ďalšie pamiatky. Termálne kúpele Heviz sú vždy obľúbenou voľbou. Medzi ďalšie destinácie patrí Zoo Veszprem (skvelá pre deti), palác Festetics a lokalita známa ako Zámocký vrch.