Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.
Kempovanie v Severnom Holandsku
Severné Holandsko je región, ktorý je ideálny ako pre pokojnú dovolenku, tak aj pre aktívne spoznávanie pamiatok. Dovolenku tu môžete stráviť leňošením na jednej z miestnych pláží, návštevou jedného z najkrajších miest Európy - Amsterdamu alebo obdivovaním kúziel regiónu zo sedla bicykla. Viac...

Kempovanie v Severnom Holandsku

Prečo by ste mali ísť do Severného Holandska?

  • Veľké piesočnaté pláže
  • Možnosť návštevy Amsterdamu
  • Možnosť aktívneho odpočinku na bicykli
  • Ohromujúce národné parky s bohatstvom fauny a flóry

Dovolenka v nádhernej prírode

Severné Holandsko leží na dvoch moriach: Waddenskom a Severnom mori. Tunajšie piesočnaté pláže sú bezpečné aj pre najmenších a na holandskom pobreží máte možnosť venovať sa početným vodným športom, ako je windsurfing, plachtenie či kanoistika. Milovníci prírody by mali navštíviť prírodné rezervácie Severného Holandska: Národný park Duinen van Texel a Národný park Zuid-Kennemerland. Plná bohatej vegetácie, duny, lesy, pláže sú domovom mnohých zvierat, ako sú daniele, líšky, zubry a vyše sto druhov vtákov – táto krajina každoročne láka davy turistov. Za zváženie stojí objavovanie kúziel severného Holandska na bicykli, pretože sieť cyklistických spojení je tu obzvlášť dobre rozvinutá.

Úžasný Amsterdam na dosah ruky

Počas pobytu v Severnom Holandsku by ste si nemali nechať ujsť návštevu najznámejšieho mesta regiónu – Amsterdamu. Amsterdam sa vyznačuje uvoľnenou atmosférou a obyvatelia mesta sú považovaní za srdečných a výnimočne otvorených. Hlavné mesto krajiny je tiež domovom niektorého z najlepších holandských umení, s Van Goghovým múzeom, Rijksmuseum a mnohými menšími umeleckými galériami roztrúsenými po meste, ktoré sa pýšia skvelými zbierkami. Početné kanály, malebné mosty a očarujúce uličky dodávajú Amsterdamu zvláštne čaro. Po dni strávenom prehliadkou mesta si sadnite do jednej z amsterdamských kaviarní pri vonkajšom stole a oddýchnite si pri pohári vína a miestnej stroopwaffel.