Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.
Kempingy v krásnom Limburgu
Región Limburg v Holandsku je skvelým miestom pre kempingovú dovolenku pre celú rodinu. Luxusné mobilné ubytovanie vynikajúceho štandardu umožňuje pokojný odpočinok a odstup od každodenných starostí. LuxCamp odporúča robiť rezervácie v dostatočnom predstihu, aby bola zabezpečená dostupnosť najlepších miest a veľký výber termínov. Dovolenka s kempingom v Holandsku je naozaj skvelý nápad! Viac...

Kempovanie v Limburgu

Prečo je kempingová dovolenka v Limburgu skvelým riešením?

Limburg je nielen krajina plná histórie a prírodných krás, ale predovšetkým ideálne miesto na oddych pre rodiny s deťmi. Určite tu bude pre každého dostatok atrakcií.

Čo vás čaká v Limburgu?

  • nádherné mestá plné fenomenálnych nájomných domov, katedrál a ulíc,
  • Národný park De Meinweg,
  • krásne turistické a cyklistické trasy,
  • nádherné hrady.

Preskúmajte Limburg

Limburg je jednou z provincií Holandska, ktorá má sídlo v Maastrichte. Provincia vznikla v roku 1839, nachádza sa v južnej časti krajiny a ako jediná hraničí s dvomi krajinami – Belgickom a Nemeckom. Zaujímavosťou je, že názov regiónu pochádza z malého mestečka Limbourg, ktoré sa nachádza na území dnešného Belgicka. Dodnes sa však rozlišuje holandský Limburg a belgický Limburg.

Objavte Limburg

Počas dovolenky v kempingu v Limburgu musíte ísť do hlavného mesta provincie - Maastrichtu. Je plné historických kostolov, katedrál a nájomných domov, je tiež pravdepodobne najstarším mestom v Holandsku a v roku 1992 práve v Maastrichte bola podpísaná zmluva o založení Európskej únie. Mesto je známe aj svojimi múzeami, ako napríklad Bonefantem Museum alebo Natuurhistorisch Museum.

Za návštevu nepochybne stojí aj mesto Geleen, tu sa v roku 1970 organizoval najstarší hudobný festival v Európe - Pinkpop. Oplatí sa tu prejsť tichými a pokojnými ulicami. Neďaleko Geleemu sa nachádza hrad Jansgeleen, ktorý je v okolí známy. Krásny zámok nájdete aj v Kerkrade - samozrejme zámok Erenstein.