Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.
Kempingy v pokojnom Drenthe
Holandsko je krajinou cyklistov a Drenthe je najlepším príkladom. V severovýchodnej provincii sú stovky kilometrov cyklistických chodníkov. Dovolenka v luxusnom kempingu v Drenthe vás nabáda využiť túto infraštruktúru na návštevu miestnych pamiatok. LuxCamp odporúča rezervovať si miesto v kempingu vopred, aby ste mohli pokojne odpočítavať dni do dovolenky. Viac...

Kempovanie v Drenthe

Prečo je kempovanie v Drenthe skvelý nápad?

Hlavné mesto Drenthe je v Assene, meste plnom pokladov tradičnej holandskej architektúry. Dovolenka v kempingu zvyšuje otvorenosť novým zážitkom – a tým je návšteva holandského vidieka intenzívnejšia.

  • Početné zelené plochy
  • Čaro malej holandskej provincie
  • Rozsiahla sieť cyklistických chodníkov
  • Zaujímavá kultúrna ponuka

Zoznámte sa s Drenthe

V roku 1883 Vincent van Gogh o Drenthe povedal: Je tu mier. Je to ťažké uveriť, ale atmosféra regiónu sa od 19. storočia príliš nezmenila. Drenthe nemá prístup do mora, nenachádzajú sa tu žiadne jazerá... Na bicykli sa však dá navštíviť každý kút regiónu – výlety na dvoch kolesách vytvárajú atmosféru skutočne holandskej dovolenky.

Objavte Drenthe

Provinciu Drenthe navštevujú turisti, ktorí chcú pokoj a ticho. Mnohí z nich zamieria do impozantnej budovy Hunebedden Centrum po prvýkrát. Čo to je? Hunebbeden sú skalné hrobky, ktoré sú staršie ako Stonehenge. Niektoré z nich vážia až 25 000 kg! Pre tento región sú charakteristické Hunebedden, ktorých je v Drenthe 52. Každá z hrobiek je označená tabuľou, ktorá uľahčuje jej nájdenie.

Hlavným mestom Drenthe je malebný Assen. Počas zastávky v meste sa oplatí zájsť do Drentsovho múzea, ktoré je považované za najzaujímavejšiu atrakciu v okolí. V zbierkach inštitúcie sú diela z rôznych období, múzeum organizuje aj cyklické výstavy. Rodiny s deťmi určite poteší neďaleký Emmen. Miestna zoologická záhrada láka druhmi zvierat z celého sveta, ale aj početnými ihriskami.