Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.

Medzi bohmi, mýtmi a modrým morom: luxusné kempovanie v Grécku

Dovolenka v Grécku ponúka mnoho krásnych slnečných dní a úchvatné pláže. Treba však spomenúť aj veľkorysú pohostinnosť miestnych obyvateľov, ktorú určite pocítite v prevažne rodinných reštauráciách, takže večernému posedeniu pri dobrom ouzo nestojí nič v ceste. Mnoho príbehov o bohoch a mýtoch dotvára celkový obraz jednej z najkrajších krajín, ktorú môžete navštíviť - Grécka.

Medzi bohmi, mýtmi a modrým morom: luxusné kempovanie v Grécku
Dovolenka v Grécku ponúka mnoho krásnych slnečných dní a úchvatné pláže. Treba však spomenúť aj veľkorysú pohostinnosť miestnych obyvateľov, ktorú určite pocítite v prevažne rodinných reštauráciách, takže večernému posedeniu pri dobrom ouzo nestojí nič v ceste. Mnoho príbehov o bohoch a mýtoch dotvára celkový obraz jednej z najkrajších krajín, ktorú môžete navštíviť - Grécka. Viac...
Najobľúbenejšia destinácia v Grécko (3)
Peloponéz
Kefalónia
Kréta

Kempovanie v Grécku

Prečo je kempovanie v Grécku také ideálne?

5 hlavných dôvodov:

  • Luxusný kemp v jedinečnom prírodnom prostredí olivovníkov a bylín.
  • Pohostinní miestni obyvatelia sa postarajú o krásne večery
  • Tradičná stredomorská kuchyňa, ktorá očarí vaše chuťové poháriky
  • Fantastické pláže na nekonečné kúpanie

Pláže a príroda v Grécku

Grécko ponúka množstvo rôznych pláží. Nájdete tu nielen kamienkové pláže, ale aj početné piesočné pláže. Ponorte sa do priezračného mora a preskúmajte podmorský svet pri potápaní. Nezabudnite na topánky do vody – pod kameňmi sa môžu skrývať morskí ježkovia. Oddýchnuť si môžete v prírode - nájdete tu nádherné kvety agáve ale aj olivovníky zakorenené medzi často kamenitými horami a svahmi, ktoré majú v sebe niečo jedinečne upokojujúce.

Ostrov Korfu

Korfu je jednoznačne jedným z najkrajších a najatraktívnejších gréckych ostrovov, ktorý je vhodný ako pre páry, tak aj pre rodiny s deťmi. Príroda a pobrežie Korfu vás nadchnú bujnou zeleňou v kombinácii s tyrkysovo modrým morom a idylickými zátokami. Tešte sa na chutné jedlo v jednom z mnohých pôvabných mestečiek. Najväčšie mesto Korfu sa volá Kerkyra, za návštevu stojí predovšetkým staré mesto, ktoré sa nachádza medzi mestskými pevnosťami a je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. V Kerkyre nájdete kypiace námestie, obchodíky, lahodné reštaurácie a útulné kaviarne.

Jedlo, pitie a kultúra

Grécka kuchyňa je známa svojou všestrannosťou a čerstvými produktmi. Čerstvo ulovené ryby sa kupujú skoro ráno v okolitých prístavoch. Spoločne s mnohými bylinkami, ktoré v Grécku rastú, sa večer kombinujú na tanieri. Grécku kuchyňu netvorí len grécky šalát so syrom feta, červenou cibuľou, paradajkami, uhorkami a lahodnými gréckymi olivami, ale určite by ste mali ochutnať aj Tzatiki, vynikajúcu Moussaku (pokrm s baklažánmi a mletým mäsom), chutné Souvlaki alebo čerstvé je vlastné stajne. Odporúča sa pohár vína z niektorej z miestnych odrôd. Ako aperitív môžete vždy požiadať o ouzo.