Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.
Kempovanie vo Vendée - Užite si prírodu a more na jednom mieste!
Región Vendée, ktorý sa nachádza na západe Francúzska, je známy nielen svojím povstaním proti Francúzskej revolúcii na konci 18. storočia, ale je tiež populárnou rekreačnou oblasťou. So všetkými slnečnými hodinami na juhu Francúzska, ale len polovicou cestovnej vzdialenosti od prístavov vo Veľkej Británii, je ľahké pochopiť popularitu Vendée pre vašu dovolenku v kempe. Ak by ste chceli objavovať potešenie krásneho regiónu Vendée a zistiť viac o tom, ako LuxCamp môže pomôcť uskutočniť vašu dovolenku, kontaktujte nás. Viac...

Dovolenka v kempoch vo Vendée

Kempovanie vo Vendée

Od malebných miest a borovicových lesov až po piesočné pláže na pobreží Atlantiku ponúka oblasť skutočnú relaxáciu a dokonca aj kultúru pre tých, ktorí chcú preskúmať okolie. Oblasť Vendée na západnom pobreží Francúzska je ponorená do histórie; jeho ranej civilizácie lovcov a rybárov sa datujú viac ako 14 000 rokov.

Prečo by ste si mali vybrať Vendée?

  • Špičkové luxusné kempingy
  • Výber z lesných alebo plážových lokalít ponúkajúcich relaxačné, prírodné prostredie s výberom mobilného domu, bungalovu alebo luxusného stanu
  • Bohaté námorné dedičstvo s výletmi loďou, námornými múzeami a ostrovmi na návštevu
  • Krásna scenéria pre pešiu turistiku a cykloturistiku

Pláže, zaujímavosti a kultúra

Pláže a príroda vo vendée

Vďaka miernej slnečnej klíme sú krásne pláže Vendée skvelým miestom na oddych. Oblasť sa môže pochváliť približne 160 kilometrami (160 míľ) väčšinou piesočných pláží – mnoho z nich s ľahkým prístupom na ceste a chodník. Hlavné letovisko Les Sables d'Olonne má obzvlášť atraktívnu a obľúbenú piesočnú pláž.

Jedlo, pitie a kultúra

Táto oblasť má pravidelné pouličné trhy s čerstvými potravinami a miestnymi produktmi, okrem umeleckých galérií alebo múzeí odrážajúcich bohatú námornú históriu tejto oblasti. Les Sables je domovom múzea mušlí av Nantes múzeum Julesa Verneho zobrazuje spisovateľovu kreativitu. Neskôr si môžete vychutnať večere s morskými plodmi alebo výhľad na západ slnka nad Atlantickým oceánom, možno s pohárom miestneho vína.

Zaujímavosti vo Vendée

Ile de Noirmoutier sa nachádza len 800 metrov od pobrežia a je spojený s pevninou impozantným mostom alebo "le Gois", trojmíľovou prílivovou cestou. K dispozícii je zoo, safari park, farmy, veterné mlyny a hrady. Mladí návštevníci si môžu vybrať z tradičných jázd na oslovi do moderných zábavných parkov vrátane Indického lesa. Ďalšou možnosťou je oblasť známa ako Zelené Benátky, kde si môžete prenajať loď s plochým dnom a kanoe, preskúmať a preskúmať kanály a potoky soľných močiarov a prírodných oblastí. Aktívne si zamilia turistické a cyklistické chodníky alebo sú tu jazdecké centrá a vodné lyžovanie.