Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.
Provensalsko - ideálne miesto pre rodinnú dovolenku!
Provence je jedným z najkrajších francúzskych regiónov. Prekvapí farbami, vôňami, nádhernými levanduľovými poliami a chuťou kvalitného vína. Je to ideálne miesto pre spoločnú rodinnú dovolenku. Viac...

Kempovanie v Provensalsku

Hlavné dôvody, prečo ísť kempovať do Provence

  • očarujúca krajina plná rozmanitosti
  • v blízkosti Azúrového pobrežia a hôr a mora na jednom mieste
  • zmes stredomorského a kontinentálneho podnebia
  • skvelá kulinárska ponuka

Inšpiratívne Provensalsko

Táto krajina nie je len malebná - je už dlho turistickým centrom celého Francúzska. Južné podnebie, vynikajúca infraštruktúra, atrakcie - to všetko robí dovolenku v kempingu v Provensálsku nemožným pokaziť. Tento región spája stredomorské podnebie a atmosféru so stáročnou francúzskou históriou a tradíciou a zároveň je plne moderným turistickým regiónom. Skrátka: je to vysnívané miesto na zaslúžený odpočinok.

Obľúbené miesta na kempovanie

Le Val de Durance

Le Val de Durance je skvelou základňou pre objavovanie Proveslanského regiónu. Nachádza sa na brehu 4-hektárového jazera, má aj nádherný bazén so šmýkačkami. K dispozícii je reštaurácia, ktorá ponúka výdatné a chutné jedlá stredomorskej kuchyne, a oblasť je ideálna na pešiu turistiku a kanoistiku.


Les Lacs du Verdon

Ideálne miesto pre rodiny a všetkých, ktorí chcú spoznať Provensalsko. Rezort Les Lacs du Verdon má malebnú polohu uprostred dubového hája pri krásnom jazere a ponúka všetko vybavenie, navyše nádherný bazén, minigolf, posilňovňu a animácie pre deti. V blízkosti kempingu sa nachádza známy zámok markíza de Sade v Lacoste, ktorý sa oplatí navštíviť.

Pláže a príroda v Provensalsku

Dokonalým príkladom je mestečko Saintes-Maries-de-la-Mer, ktorého piesočné mestské pláže lákajú turistov. Tí z vás, ktorí hľadajú pokoj, ho nájdu neďaleko, na „divokejších“ plážach. Príroda v Provensálsku uchvacuje – z jednej strany uzavretá morom, z druhej malebnými hrebeňmi Álp, ponúka nádherné podnebie a nezabudnuteľné výhľady a nádherné vône (známe provensálske bylinky).

Atrakcie Provence

Provence je miesto s dlhou a bohatou históriou. Nechýbajú rímske akvadukty, úžasne zachované stredoveké opátstva a mnohé ďalšie architektonické diela. Povinnou zastávkou je mestečko Arles a šálka kávy v Cafe van Gogh – identická s tou zo slávneho obrazu. Provensálsko má zaujímavú ponuku aj pre deti s početnými zábavnými parkami, zoologickou záhradou a prírodnými rezerváciami. Na spoznanie tohto nádherného regiónu sa oplatí využiť ponuku ubytovania LuxCamp.