Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.
Nádherná rodinná dovolenka v kempingu vo francúzskej Pikardii
Francúzsky región Pikardia je miestom, ktoré stojí za návštevu pre svoje nádherné gotické budovy, nezvyčajnú architektúru a krásnu krajinu. Pikardia je veľmi očarujúce miesto. Ak hľadáte pokojnú dovolenku, tento región je stvorený práve pre vás. Ľudia, ktorí milujú tradičné francúzske pochúťky, budú potešení bohatou ponukou regionálnej kuchyne. Viac...

Kempovanie v Pikardii

Prečo sa oplatí stráviť dovolenku v Pikardii?

  • Krásny pokojný kraj
  • Úžasná francúzska kuchyňa
  • Pôsobivá gotická architektúra
  • Krásne katedrály
  • Rozmanitá vegetácia

Dovolenka so šampanským

Pikardia je známa výrobou šampanského, krásnymi vinicami, katedrálami a relaxačnou atmosférou. Hlavným mestom regiónu je Amiens, krásne mesto, kde si zamilujete očarujúce uličky. Čo sa oplatí navštíviť v destinácii Amiens? V prvom rade si pozornosť zaslúži gotická katedrála z 13. storočia, ktorá zaujme svojim interiérom. Jules Verne, tvorca knihy Okolo sveta za 80 dní, Cesta do stredu Zeme, pochádzal z Amiens.V Amiens môžete navštíviť múzeum venované pamiatke tohto vynikajúceho spisovateľa.

Najlepšie miesta pre rodinnú kempingovú dovolenku v Pikardii

Camping Domaine de Drancourt

Camping Domaine de Drancourt je jedným z najlepších kempingov v Pikardii. Kemp má veľa skvelých zariadení pre deti ako napríklad detské ihrisko, dva bazény a vyhrievané brodisko pre najmenších hostí kempingu. V kempingu taktiež nájdete obchod s čerstvým regionálnym ovocím, zeleninou a čerstvým chlebom. Využite ponuku reštaurácie, ktorej menu obsahuje regionálne kulinárske lahôdky. V kempe vládne skvelá rodinná atmosféra. Nachádza sa v blízkosti najväčších miestnych atrakcií. Musíte navštíviť zábavný park La Mer de Sable. Park ponúka množstvo animácií pre deti v troch témach: džungľa, divoký západ, púštne dobrodružstvo. Ďalším zaujímavým miestom pre rodiny s deťmi je Parc Asterix – vezmite svoje dieťa do čarovného sveta komiksových hrdinov Asterixa a Obelixa. Na vašu rodinu čaká množstvo atrakcií a prekvapivých animácií. Objednajte si kempingový dom s LuxCampom ešte dnes.

Tradičná regionálna kuchyňa

Ľudia, ktorí milujú tradičné francúzske pochúťky, budú potešení bohatou ponukou regionálnej kuchyne. Gastronómia v Pikardii je založená na tradičných receptúrach známych po stáročia. Mali by ste ochutnať lahodné dusené kuracie jedlo s muštovou omáčkou a syrom Maroilles. Ďalšou lahôdkou je torta Gâteau battu, ktorá sa vyrába z množstva vajec a masla. Stojí za to vyskúšať jedlá v regionálnych malých reštauráciách.

Čo by ste mali navštíviť v Pikardii

Pikardia je nádherné a zaujímavé miesto na strávenie dovolenky. V prvom rade by ste určite mali vidieť slávny La Manche spájajúci Francúzsko s Veľkou Britániou. Poteší aj staré mesto Calais. Ak hľadáte vzrušujúce atrakcie, mali by ste ísť s deťmi do niektorého z atraktívnych zábavných parkov. Pozornosť si zaslúži park Asterix a park La Mer de Sable. Ak hľadáte miesto na romantickú večeru, vyberte sa do čarovného mestečka Amiens.