Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.
Severovýchodné Francúzsko vás víta!
Severovýchod Francúzska je veľmi malebné miesto s regiónmi ako Champagne-Ardenne, Alsasko, Lotrinsko a Franche Comté, ktoré si zaslúžia osobitnú pozornosť. K dispozícii je vám tiež veľmi veľký výber mobilného ubytovania vysokého štandardu. Ak hľadáte dovolenku v kempingu, LuxCamp určite odporúča región Severovýchodné Francúzsko. Viac...

Kempovanie v severovýchodnom Francúzsku

Prečo ísť na kempingovú dovolenku do severovýchodného Francúzska?

Severovýchodné Francúzsko je skvelým miestom pre kempingovú dovolenku pre celú rodinu, kde nájdete množstvo luxusných kempingov. Najväčšie a najobľúbenejšie atrakcie regiónu sú:

  • malebné turistické chodníky v Ardenách,
  • početné vinárstva a slávna alsaská vínna cesta,
  • obrovské množstvo trás a cyklotrás,
  • mestá ako Reims, Štrasburg, Haguenau, Molsheim a Nancy.

Preskúmajte severovýchodné Francúzsko

Región je známy predovšetkým svojimi malebnými horami a vinárstvami, kde môžete ochutnať svetoznáme likéry. Najvyšším vrchom tejto časti Francúzska je Crêt de la Neige (1720 m n. m.). Špecifická mikroklíma napomáha pestovaniu rôznych druhov hrozna, ktoré vytvára nezabudnuteľné panorámy rozkvitnutých vresovísk, polí a lesov. Teplé a mierne leto v severovýchodnom Francúzsku umožňuje pasívnu a aktívnu dovolenku počas kempingovej dovolenky.

Objavte severovýchodné Francúzsko

Jedným z najvýznamnejších miest v regióne je Štrasburg. Sídli tu Rada Európy, Európsky parlament či Európsky súd pre ľudské práva, v Štrasburgu sa určite oplatí navštíviť Katedrálu Panny Márie, Kostol sv. Thomas z trinásteho storočia alebo Petite France. Zaujímavosťou je, že v Katedrále sv. Pierre le Jeune predstavuje obraz Mikuláša Koperníka.

Mestá Reims a Haguenau sa tiež odporúčajú pre kempingovú dovolenku v severovýchodnom Francúzsku. V prvom z nich treba osobitne spomenúť radnica z 18. storočia a slávna katedrála Notre-Dame v Remeši, ktorá je po parížskej hneď na druhom mieste. V Haguenau sa naopak musíte prejsť tichými a intímnymi uličkami.