Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.
Normandia – luxusný kemping na severe Francúzska
V Normandií nájdete malebné mestečká, početné reštaurácie, krásne prístavy, rozmanitú krajinu a nezvyčajné historické miesta, ktoré sa naozaj oplatí preskúmať. Pozrite si našu vzrušujúcu ponuku ubytovania v kempingu a zarezervujte si svoju skvelú dovolenku s LuxCamp už teraz. Viac...

Kempovanie v Normandii

Prečo je Normandia ideálnym miestom na kempovanie?

  • Mont Saint-Michel – prílivový ostrov so stredovekým kláštorom zapísaný v zozname svetového dedičstva UNESCO
  • Pláž Omaha – miesto historického vylodenia spojencov počas druhej svetovej vojny
  • Giverny - sídlo slávneho maliara Clauda Moneta
  • Caen a La Havre - najznámejšie mestá regiónu

Historický región

Normandiu pôvodne osídlili Vikingovia (Normani), jej dnešný názov sa doslovne prekladá ako „Krajina Severanov“. Zahŕňa najmä nížinné oblasti a jeho rozloha je 5 % územia Francúzska. Je to miesto bohaté na pamiatky a početné prírodné pamiatky.

Gastronomická ponuka

Normandia je domovom syra Camembert. Podľa legendy sa tento nádherný druh syra stal v polovici 19. storočia obľúbenou pochúťkou Napoleona III., ktorý ho nariadil neustále prevážať do Paríža. Dnes sa môžete dozvedieť všetko o výrobe hermelínu pri návšteve syrárne a múzea v Livarote. Počas pobytu v Normandii sa oplatí vyskúšať skvelé morské plody. Senzáciou sú mušle varené v rokforte, víno alebo hermelín. Kto miluje sladké, mal by vyskúšať skvelé palacinky v niektorej z miestnych palacinkární. Známe sú aj miestne alkoholy vyrábané z jabĺk. Cider a 55% Calvados sa často podávajú k večeri na podporu trávenia.

Pamiatky

Pýchou Normandie je Mont Saint-Michel, prílivový ostrov nachádzajúci sa v zálive Mont Saint-Michel. S pevninským Francúzskom ho spája 1 800 metrov široká hrádza. Viac ako 1000 rokov staré benediktínske opátstvo je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v krajine. Caen, ležiace na rieke Orne, založil Viliam Dobyvateľ v druhej polovici 11. storočia ako svoje hlavné sídlo. Hrad a dve majestátne opátstva prežili dodnes. V Le Havre sa nachádza Pont de Normandie, jeden z najznámejších lanových mostov v Európe - je dlhý takmer 3 km! Veľmi dôležitým bodom v regióne je aj už spomínaná pláž Omaha.