Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.
Nájdite svoju vysnívanú dovolenku v Languedoc-Roussillon
Región sa nachádza v Midi-Pyrénées v južnom Francúzsku a ponúka jedny z najprestížnejších luxusných kempov v Európe. V kombinácii s rozmanitým klímou, bohatou históriou a skutočne nezabudnuteľnú krajinou sa mnohí rozhodnú využiť rekreačných kempov, ktoré ponúkajú bungalovy, mobilné domy a luxusné stany. Viac...

Dovolenka v kempoch v Languedoc-Roussillon

Zaujímavosti v regióne

Francúzsky región Languedoc sa môže pochváliť históriou, ktorú možno vysledovať až do rímskych čias, a ponúka návštevníkom množstvo miest a luxusných kempov. Napríklad južné pobrežie je obľúbeným letným prímorským pobytom, zatiaľ čo vnútrozemské prostredie ponúka v zime vynikajúce lyžiarske podmienky. Mestá ako Toulouse, Carcassonne a Narbonne sú stále domovom nespočetných starobylých hradov. Najmä jarné mesiace ponúka naozaj ohromujúce výhľady na zasnežené hory prerušované zelenými údoliami.

Prečo kempovať v regióne Languedoc-Roussillon?

  • Nádherný výhľad na miestne hory
  • Jedna z najlepších kuchýň v Európe
  • Mnoho typov na kempovanie, z ktorých si môžete vybrať
  • Blízkosť mnohých historických miest a dedín
  • Podnebie, ktoré vyhovuje rôznym aktivitám

Pláže a zaujímavosti

Najlepšie pláže vo svete Languedoc:

Vedľa luxusných kempov nájdete množstvo veľkých a piesočných pláží. Niektoré zahŕňajú Le Grand Travers, Espiguette a Argeles. Od zvlnených kopcov až po rozľahlé borovicové lesy nemožno prehliadnuť prírodné krásy tejto oblasti.


Zaujímavosti v regióne Languedoc:

Samozrejmosťou v regióne sú mestá Montpellier, Narbonne, Nimes a Toulouse, ale na Vašej dovolenke by nemali chýbať aj ďalšie lokality. Patrí medzi ne hŕstka starobylých katarských hradov, mohutný rímsky most známy ako Pont du Gard, pohoria Cevennes a opátstva Fontfroide.

Gastronómia a podnebie

Jedlo, pitie a kultúra

Languedoc je obzvlášť známy svojou kuchyňou. Čerstvej zeleniny, miestneho mäsa a syrov je veľa. Ustrice sú tu obľúbené; mnoho z nich bolo nechytilo na vyššie uvedených plážach. Víno, ktoré si môžete vychutnať, je samozrejme tiež vynikajúci.


Počasie a klíma

Klíma sa tu bude líšiť v závislosti od regiónu. Hornatej vnútornej časti môžu v zime zaznamenať chladnejšie teploty a sneh. Letá sú tu však celkom lákavá. Mnoho luxusných kempov, ktoré ponúkajú stany, bungalovy, mobilné domy a luxusné stany, zostane otvorené po celý rok.