Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.
Kempovanie na Korzike - Relaxácia v Stredozemnom mori s francúzskym pôžitkom!
Luxusné kempovanie na Korzike ponúka nezabudnuteľný zážitok z prírody vďaka rozmanitej krajine. Biele piesočné pláže, bizarné skalnatá pobrežia, tyrkysová horské jazerá a vysoké hory charakterizujú štvrtý najväčší ostrov Stredozemného mora a ponúkajú najlepšie podmienky pre kúpanie, opaľovanie a pešiu turistiku. Rezervujte si kempovanie na Korzike teraz na LuxCampu! Viac...

Dovolenka v kempoch na Korzike

Čím je dovolenka v kempe na Korzike tak fascinujúce?

Užite si luxus pri kempovaní a zároveň buďte pánom svojho času!

  • Pešia turistika v horách, kúpanie v teplom mori a relaxácie na jemné piesočnatej pláži
  • Oddýchnite si v luxusnom stanu alebo mobilným dome v súkromnej atmosfére
  • Navštívte rustikálne mestá a spoznajú korzickú kultúru na dovolenke v kempe

Ak tiež chcete stráviť príjemnú dovolenku v kempe v elegantnom mobilnom dome, stane alebo bungalove, potom zistite viac o aktuálnej ponuke na LuxCampu!

Kempovanie Korzika

Ostrov, ktorý patrí Francúzsku, je najlepšie známy ako rodisko cisára Napoleona. Krajinu charakterizujú zelené dubové háje, modré skaly a idylické horské priesmyky. Pre turistov v kempovanie je Korzika už dlho spoľahlivým tipom. Približne 1000 kilometrov pobrežia a rozmanitá horská krajina s hlbokými lesmi a modrými jazerami robia z dovolenky v mobilnom dome alebo v luxusnom stane vysneným zážitkom pre všetkých milovníkov prírody.

Pláže a príroda na Korzike

Luxusné kempovanie na Korzike ponúka milovníkom prírody pokojnú atmosféru uprostred unikátnej horskej a pobrežnej krajiny. Asi tretina pobrežie je pokrytá bielymi piesočnými plážami. Fantasticky krásne piesočnaté pláže sú napríklad v zátoke Calvi a Saint-Florent. Cap Corse ponúka fantastické príležitosti pre ľudí, ktorí si radi užívajú slnko a pláž počas svojho luxusného kempovania. Malebné zátoky a idylické piesočné pláže sa tiež nachádza na juhovýchode krajiny v Bonifacio do Port Vecchio.

Jedlo, pitie a kultúra

V luxusnom kempe si môžete vychutnať tradičnú korzickú kuchyňu a spoznať jemnú vôňu mandlí, tymiánu, gaštanov a fíg. Okrem početných rybích a morských špecialít je ostrov známy svojou vynikajúcou šunkou. Vinárstvo má na Korzike dlhú tradíciu. V ôsmich vinárskych oblastiach sa hroznu, ktoré sa spracovávajú na červené a biele vína, darí na slnečných svahoch.

Počasie a klíma

Podnebie na Korzike je typické stredomorské s miernymi zimami a horúcimi, suchými letami. Na horách je počasie zvyčajne chladnejšie ako dole na pobreží, kde teploty zriedka klesnú pod 12 stupňov Celzia aj v zime. Na Korzike svieti slnko v priemere asi 2750 hodín ročne.