Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.
Kempovanie v Bretónsku - ideálny nápad pre skutočne francúzsku dovolenku!
Bretónsko je jedinečný región na západe Francúzska – sú to nádherné pláže, mestečká s atmosférou, stredoveké hrady a nádherná krajina. Je to fantastická dovolenková destinácia pre milovníkov kultúry, umenia, architektúry a mimoriadneho prírodného bohatstva. Viac...

Camping v Bretónsku

Hlavné dôvody, prečo ísť kempovať do Bretónska

  • Bretónske pláže sú kamienkové, ale v zátokách môžete ležať na pokojných piesočnatých plážach
  • Má príjemne teplé prímorské podnebie
  • Je to vidiecky kraj, ideálny na cyklistické výlety, obklopený prírodou
  • Bretónci majú svoj špecifický dialekt

Pláže a príroda v Bretónsku

Západná časť Bretónska leží na pobreží Atlantického oceánu a pobrežie je pokryté pieskom a skalami. Bretónsko preteká množstvo riek a návštevníkov upúta predovšetkým svojou prírodou a maličkými dedinkami ukrytými medzi zeleňou. V strede regiónu sa týčia kopce d'Arrée a Noires - zaujímavé miesta pre fanúšikov turistiky.

Zaujímavosti regiónu

Hlavnou atrakciou tejto časti Francúzska je keltská kultúra a najjednoduchšie ju spoznáte v polovici augusta v meste Lorient počas Festivalu Interceltique de Lorient. Za návštevu stojí Nantes a Rennes plné kostolov postavených pred stáročiami, zatiaľ čo Brest je dnes najväčším francúzskym námorným prístavom, kde kotvia ponorky s jadrovým pohonom. V regióne môžete tiež zahliadnuť podmorský život v úžasnom Grand Aquarium v St-Malo a Oceanopolis v Breste.