Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.
Kempovanie na francúzskej riviére
Azúrové pobrežie, známe tiež ako francúzska riviéra, je stredomorským rajom na zemi. Francúzska riviéra je už viac ako sto rokov najobľúbenejším miestom letných prázdnin na medzinárodnej turistickej scéne. Nielen, že sa vo svojom ubytovaním budete cítiť pohodlne, ale môžete si tiež urobiť výlet do okúzľujúcich miest ako sú Nice, Cannes alebo St. Tropez. Viac ako 400 podujatí a festivalov za sezónu zvedie dohromady celebrity, miestnych obyvateľov a rekreantov. Nenechajte si to ujsť! Viac...

Dovolenka v kempoch na Azúrovom pobreží

Aké sú výhody kempovania na Azúrovom pobreží?

Pobrežná krajina a teplá klíma sú ideálne pre kempingovú dovolenku v mobilnom dome!

  •     Z luxusného kempu pri mori sa tiež môžete rýchlo dostať do strmých hôr na pobreží
  •     V bezprostrednej blízkosti nájdete malebné dediny a slávna mesta
  •     Vaše ubytovanie v kempe je prirodzenou alternatívou k veľkým vilám tohto regiónu

Luxusné kempovanie na Francúzskej riviére

Užite si luxusné kempovanie v mobilnom dome, v bungalove alebo v luxusnom stane. Viac ako 400 podujatí a festivalov za sezónu zvedie dohromady celebrity, miestnych obyvateľov a rekreantov. Rýchlo sa dostanete do ľubovoľnej destinácie na približne 200 km dlhom pobreží Azúrové oblasti.

Príroda a pláže

Krajina na Francúzskej riviére sa vyznačuje strmými skalami, borovicami, palmami a dlhými plážami. V okolí Cannes, kde sa hory Esterel tiahnu do mora, sa nachádza množstvo romantických zátok s bizarnými kamennými útvarmi, ako je Theoule Sur Mer, Plage du Chateau alebo Mandelieu la Napoule.

Iba 25 kilometrov ďalej, v zátoke St. Tropez sa pobrežie výrazne splošťuje a ponúka najlepšie možnosti kúpania pre rodiny s deťmi. Až na západnom konci Francúzskej riviéry blízkosti Cassis sa strmé hory vracajú do mora.

Mestá na Francúzskej riviére

Tri hlavné mestá na francúzskej riviére sú Cannes, Nice a Marseille. Majú veľmi odlišný charakter. Prístavné metropoly Marseille s originálnym charakterom je druhým najväčším mestom Francúzska a v skutočnosti je pripisovaná iba predmestie Cassis na francúzskej riviére. Nice je na 5. mieste v rebríčku francúzskych miest. Námorné kúzlo sa rozvíja iba v okresoch na pobreží. Na druhú stranu Cannes je úplná morská perla a mesto je úplne nastavený na luxusný spôsob života.

Jedlo, pitie a kultúra

Francúzska riviéra kombinuje kulinárske tradície Taliansko a Francúzsko. Gurmáni si tu naozaj prídu na svoje. Kuchyňa je ľahká a zdravá. Pokiaľ možno ponúka všetky druhy zeleniny, širokú škálu bylín, rovnako ako ryby a morské plody. Z hôr sú reštaurácie zásobované jahňacím, syrom a exotickým ovocím. Víno z miestnej produkcie je najlepšej kvality.

Zaujímavosti v okolí

Najznámejšími symboly francúzskej riviéry sú slávne Promenády des Anglais v Nice a La Croisette v Cannes. Obe sú naplnené lemované palmami, vilami, luxusnými obchodmi a gurmánskymi reštauráciami.

Okrem slávnych filmových festivalov sa tu konajú tiež gala večery medzinárodného hudobného a televízneho priemyslu. Odtlačky rúk asi 200 filmových hviezd sú vidieť na betónových doskách Allée des Stars.