Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.
Vitajte na ostrove Rab!
Malý ostrov Rab je jednou z najobľúbenejších destinácií na chorvátskom Jadrane. Ostrov sa môže pochváliť niektorými z najpôsobivejších historických miest v krajine a je teda ideálnym miestom pre rodiny milujúci kultúru a odpočinok. Ak ste vždy chceli kempovať na úrovni, neváhajte a rezervujte si jeden z mnohých mobilných domov na Rabe. Mierne stredomorské podnebie a krásne piesočnaté pláže vám zaistí dovolenku Vašich snov. Viac...

Dovolenka v kempoch na ostrove Rab

Viac informácií o ostrove Rab

Ostrov Rab sa nachádza v zátoke Kvarner v severozápadnom Chorvátsku. Je asi 91 štvorcových kilometrov veľký, 22 kilometrov dlhý a v najširšom bode 10 kilometrov široký. Susednými ostrovy sú Pag, Cres, Krk a Dolin, ktoré je možné navštíviť v rámci na jednodňových výletov na lodi. Rab je asi z polovice pokrytý lesnými plochami, a preto je jedným z najviac zalesnených ostrovov v krajine.

Prečo kempovať na ostrove Rab?

Kempovanie na ostrove Rab sa ukazuje byť veľkým zážitkom pre celú rodinu aj z týchto dôvodov:

  • Mierne podnebie chorvátskeho Jadranu
  • Jemná piesočná pláž s množstvom tienistých oblastí
  • Animačný program pre mladých aj starších

Pláže

Rajská pláž v Lopare má pozvoľný vstup do mora, a preto je obzvlášť obľúbená destinácie pre rodiny. Ponuka na tejto pláži zahŕňa aktivity, ako je vodné bicykle, tobogan, tenis a minigolf. V borovicovom lese každý nájde tienisté miesto pri vysokých teplotách.

Na druhej strane ostrova sa nachádza piesočná pláž Pudarica, ku ktorej sa dostanete autom alebo loďou. Vyznačuje sa krištáľovo čistou vodou a pokojnú polohou.