Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.
Kempovanie na ostrove Krk - Skvelé zážitky v Chorvátsku
Ostrov Krk je jedným z najobľúbenejších prázdninových ostrovov v Chorvátsku. Nachádza sa na začiatku Kvarnerského zálivu a je najväčším ostrovom v regióne. Malebné zátoky a vidiecke rybárske dedinky Vás pozývajú na relaxačnú dovolenku v mobilnom dome. Opýtajte sa pracovníkov LuxCamp a presvedčte sa o kráse tejto jedinečnej krajiny počas Vašej kempingovej dovolenky. Viac...

Camping dovolenka na ostrove Krk

Prečo je luxusné kempovanie na ostrove Krk tak populárne?

  • idylické zátoky na kúpanie s piesočnou plážou
  • očarujúce rybárske dediny a možnosť mnohých romantických výletov na lodi
  • jedinečné kultúrne poklady, ako je Hlaholská cesta Baška
  • mimoriadna rozmanitosť športových zariadení

Zistite viac o ostrove Krk

Ostrov Krk je ideálny pre dovolenku v mobilnom dome. Vôňa slaného mora, grilovaných pokrmov a divokého liči očarí Vaše zmysly v luxusnom kempe a urobí z Vašej dovolenky mimoriadny zážitok. Krk ponúka kľudné pieskové pláže, množstvo kultúrnych pamiatok a malebné výlety loďou pozdĺž Kvarnerského zálivu. Od potápania a výletov so sprievodcom cez zaujímavé výlety za rybárčením až po lezenie po prírodných skalných útvaroch ponúka Krk všetko, po čom srdce skutočného športovca túži.

Pláže a príroda na ostrove Krk

Okrem rôznych športových aktivít, ako je pešia turistika alebo jazda na horskom bicykli, si môžete vychutnať flóru a faunu regiónu v mnohých prírodných parkoch. Okrem mnohých jemných štrkových pláží ponúka Krk tiež dve piesočné pláže, ktoré sú v Chorvátsku veľmi zriedkavé.


Piesočná pláž Pecina je jednou z nich. Nachádza sa v centre pobrežného mesta Silo, ktoré je tiež známe svojim liečivým bahnom. Bezbariérová pláž je ocenená "Modrou vlajkou" a ponúka zábavu pre deti, požičovňu vodných bicyklov a rôzne športové zariadenia.

Zaujímavosti ostrova Krk

Ostrov v zátoke Kvarner je známy bohatou ponukou atrakcií, pozoruhodná je najmä kvapľová jaskyňa Biserujka u Rudine. Zo zvonice katedrály v Krku - hlavnom meste rovnakého mena na ostrove - máte očarujúci výhľad na celý región. 750 metrov od Punte sa nachádza malý kláštorný ostrov Košljun s etnologickým múzeom.