Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.
Kempovanie v Ardenách
Najkrajšie trasy v Belgicku sú nepochybne v Ardenách. Práve tu krásne nízke kopce poprepletané zurčiacimi riekami a kaňonmi vytvárajú ideálne podmienky na turistiku a vodné športy. Amatéri dlhých prechádzok a blízkosti prírody by si mali čo najskôr skontrolovať ponuku kempov LuxCamp v Ardenách. Viac...

Kempovanie v Ardenách v Belgicku

Prečo si vybrať kemping v Ardenách v Belgicku?

  • Podmanivá príroda: bujná fauna a flóra
  • Možnosť stráviť aktívnu dovolenku v blízkosti prírody
  • Veľa možností pre vodné športy - rafting, kanoistika, cyklistika
  • Skvelé turistické chodníky
  • Očarujúce dedinky a klimatické mestá čakajúce na objavenie a vystavenie belgickému folklóru

Úžasná príroda

Ardeny sú zalesnené pohorie na hraniciach Belgicka, Francúzska a Luxemburska. Tento región je známy svojou nádhernou krajinou, bujnou faunou a flórou a pozýva nielen milovníkov prechádzok, ale aj turistov, ktorí si chcú vyskúšať rafting, člnkovanie, kanoistiku a cyklistiku. Najvyšším vrchom je tu hora Signal de Botrange, ktorá má nadmorskú výšku 694 metrov, no turisticky a krajinársky najzaujímavejšia je oblasť rieky Semois s krásnymi údoliami a kaňonmi. V Ardenách sa určite oplatí navštíviť miestne jaskyne a podzemné jaskyne - väčšina z nich je sprístupnená turistom.

Objavte podmanivé dediny a mestá regiónu

Ardeny nie sú len kopce, lesy a príroda. Turistov lákajú aj pôvabné mestečká a dedinky regiónu, kde môžete prísť do kontaktu s živým belgickým folklórom. Jedným z najkrajších miest v Ardenách je Bouillon, kde môžete navštíviť majestátny stredoveký hrad. Mesto je známe aj organizovaním výletov na kajaku. Celý región je plný pevností, citadelov a rozhľadní, z ktorých môžete obdivovať nádhernú krajinu. Po dni strávenom prehliadkou mesta môžete zájsť do miestnej reštaurácie ochutnať belgické pochúťky s pollitrom regionálneho piva.