Táto webová stránka už nie je podporovaná v Internet Explorer.
Otvorte stránku v prehliadači Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox alebo Safari.

Luxusný vysnívaný kemping iba v Belgicku

Belgicko je úžasná krajina plná kultúrnych rozdielov, historických miest a dokonalej krajiny. Pri organizovaní dovolenky v Belgicku je kemp ideálnym spôsobom, ako spojiť aktívne spoznávanie pamiatok s pobytom v prírode. Vynikajúca kuchyňa, aromatické hranolky, osviežujúce pivá, priateľskí známi, množstvo zaujímavých miest na návštevu – to všetko na vás a vašu rodinu čaká v kempingoch v Belgicku!

Luxusný vysnívaný kemping iba v Belgicku
Belgicko je úžasná krajina plná kultúrnych rozdielov, historických miest a dokonalej krajiny. Pri organizovaní dovolenky v Belgicku je kemp ideálnym spôsobom, ako spojiť aktívne spoznávanie pamiatok s pobytom v prírode. Vynikajúca kuchyňa, aromatické hranolky, osviežujúce pivá, priateľskí známi, množstvo zaujímavých miest na návštevu – to všetko na vás a vašu rodinu čaká v kempingoch v Belgicku! Viac...
Najobľúbenejšia destinácia v Belgicko (2)
Flámsko
Flámsko pokrýva veľkú časť (holandsky hovoriaceho) Belgicka a vyznačuje sa tichými vidieckymi cestami a malebnými dedinkami. Môžete jazdiť na bicykli a chodiť a ľudia sú veľmi priateľskí. Vo Flámsku sa...
Flámsko pokrýva veľkú časť (holandsky hovoriaceho) Belgicka a vyznačuje sa tichými vidieckymi cestami a malebnými...
  • Krásne mestá ako Bruggy a Gent
  • Krásna príroda
  • Pešia turistika a cykloturistika
10 Dostupný kemp
Skontrolujte dostupnosť
Ardeny
Najkrajšie trasy v Belgicku sú nepochybne v Ardenách. Práve tu krásne nízke kopce poprepletané zurčiacimi riekami a kaňonmi vytvárajú ideálne podmienky na turistiku a vodné športy. Amatéri dlhých prechádzok a...
Najkrajšie trasy v Belgicku sú nepochybne v Ardenách. Práve tu krásne nízke kopce poprepletané zurčiacimi...
  • Krásna príroda
  • Možnosť aktívneho oddychu
  • Veľkolepé pamiatky

Kempy v Belgicku

Prečo je Belgicko ideálnou kempingovou destináciou?

  • pláž Knokke, dýchať čerstvý morský vzduch,
  • aktívna rodinná dovolenka v Ardenách,
  • ochutnajte jedinečnú čokoládu, pivo a vafle,
  • navštívte historické mestá ako Brusel a Gent.

Belgické pobrežie

Belgické pobrežie je medzi turistami veľmi obľúbené. Útulné prímorské letoviská Knokke, Ostende a Blankenberge prilákajú každoročne množstvo návštevníkov. Tu sú najzaujímavejšie obchody, kde môžete nakupovať donekonečna, a terasy pozdĺž mora vás pozývajú na prechádzky. Užite si prírodu a prírodnú rezerváciu Het Zwin a relaxujte s krásnym výhľadom na prírodu.

Ardeny

Pre aktívnu turistiku alebo cyklistickú dovolenku sú Ardeny tou správnou voľbou. Región má krásne lesy na dlhé túry. Malé mestá ako Durbuy, Bastogne a Spa sú veľmi atraktívne. Milovníci histórie môžu v regióne objaviť mnohé stopy druhej svetovej vojny. Navštívte kaplnku Henrich, Neptúnovú jaskyňu alebo ruiny opátstva Orval.

Kultúra a gastronómia

Počas dovolenky samozrejme nesmie chýbať národné belgické jedlo „Moules frites“. Hovoríme o chutných, čerstvých mušľách a hranolčekoch, ktoré má každý rád.

Veľmi obľúbenou špecialitou v Belgicku je aj Liège wafle z kysnutého cesta rafinovaného jemne sa roztápajúcim práškovým cukrom. Lutyšské vafle sa dajú kúpiť takmer všade a na dovolenke v Belgicku sú nevyhnutnosťou. Keď už sme pri sladkostiach – vyskúšajte výbornú čokoládu, ktorou je Belgicko tiež preslávené. Ak ste smädní po toľkých sladkostiach - odporúčame vyskúšať jedno z 300 rôznych belgických pív.